Filmy

Zapraszamy do oglądania 


Inauguracja cyklu wydarzeń kulturalnych „e-TEATR NA PIĄTEK”. „POKOCHAJ TEATR” – spotkanie z Jackiem Kawalcem – polskim aktorem teatralnym, filmowym i dubbingowym, który współpracuje z warszawskimi teatrami: Polskim, Komedia, Syrena, Ochota i na Woli.


„TEATR MUZYCZNY – jako gatunek teatralny”
Przedstawienie form teatralnych: baletu, musicalu, opery, operetki. Spotkanie w sieci z Andrzejem Knap – kierownikiem muzycznym oraz dyrygentem w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Andrzej Knap ma na swoim koncie ponad 83 przedstawienia operowe, 34 operetkowe i 6 musicali. Gościnnie dyryguje m.in. w Operze Śląskiej i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Współpracuje z większością filharmonii w Polsce. Ma w swoim dorobku liczne nagrania dla Polskiego Radia i TV.


„ULICZNY TEATR OGNIA ANTIDOTUM ” – ZA PARAWANEM
wirtualny pokaz teatru ulicznego, wywiad z kierownikiem artystycznym Sylwią Zdunkiewicz oraz aktorem teatru. „Antidotum” specjalizuje się w chodzeniu na szczudłach, część grupy zajmuje się tańcem z ogniem, wykorzystuje poi, kije, wachlarze, pazury. Reżyser i aktorzy poprzez czynny udział w działaniach teatralnych poszukują innych form wyrażania się i komunikowania z widzami.


„EDUKACJA TEATRALNA – TECHNIKI LALKOWE”.
Wywiad z reżyserem spektakli, aktorką Teatru H. Ch. Andersena w Lublinie Wiolettą Tomica. Prezentacja podstawowych technik lalkowych.


„TEATR REPERTUAROWY – OD POMYSŁU DO AFISZU”
Lekcja teatru profesjonalnego, sztuka wykonania afiszu, spotkanie z Wiolettą Tomica – reżyserem, aktorką Teatru H. Ch. Andersena, organizator wielu projektów kulturalnych (m.in. „Poczytaj mi sztukę”, „LUB-LOVE”, „Piękne mówienie” „Teatr-Taniec-Obraz”, „Ukryty skarb, my w teatrze – teatr w nas”), organizator warsztatów teatralnych dla Domu Kultury Węglin, organizator koncertów w stworzonej przez siebie restauracji artystycznej Gramoffon.


„Poznajemy teatr – edukacja estetyczna dzieci i młodzieży”
„TEATR LALKOWY” – wycieczka do Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Lekcja w formie lekcji teatralnych, dyskusji i spotkań z twórcami.


„Edukacja teatralna w BCK”
warsztaty teatralne w sieci dla najmłodszych z Małgorzatą Minakowską  instruktorem amatorskiego ruchu teatralnego.


„POKOCHAJ TEATR” – spotkanie z Joanną Szczepkowską – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka, pedagog. Wielokrotnie nagradzana za dokonania aktorskie, wykonawczyni wielu ról szekspirowskich, autorka m.in. opowiadań, sztuk teatralnych.


PREZENTACJA RUCHU AMATORSKIEGO Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej. Dziecięca Grupa Teatralna
Cudaczek, Teatr Słowa, Teatr Dziecięcy Pandemik, Teatr Exsperymentalny Panaceum, Teatr Małych Form Sylaba, Teatr Dziecięcy Tęczowa Gromadka.


WARSZTATY TEATRALNE ONLINE DLA SENIORÓW
Damian Trzpil – podstawy warsztatowe dla dorosłych, rozmowa z instruktorem teatralnym oraz reżyserem amatorskich spektakli.


„Magiczny sklep” SPEKTAKL W SIECI TEATRU LALKI I AKTORA Z ŁOMŻY – FINAŁOWY ODCINEK PROJEKTU.