Jacek Kawalec

Jacek Kawalec

Jacek Kawalec urodził się w Warszawie 29 września 1961 roku. Jest polskim aktorem teatralnym, filmowym, telewizyjnym i dubbingowym, a także prezenterem telewizyjnym

Biografia i życiorys Jacka Kawalca
Ukończył szkołę średnią, by następnie w 1984 roku zostać absolwentem łódzkiego Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej. Zdążył dotąd zostać aktorem kilku warszawskich teatrów, wśród nich takich jak Kamienica, Syrena, Komedia, czy też Teatru Polskiego.

Na ekranie Jacek Kawalec zadebiutował w roku 1984 – miejscem tym był plan kręconego serialu pod tytułem „Zdaniem obrony”. Mógł zatem wystąpić później w wielu innych serialach, takich jak choćby „Pierwsza miłość” oraz „Prawo miasta”, jednak jego największą rolą telewizyjną okazała się być postać dobrego polonisty nazwiskiem Tomasz Witebski, jaka to występuje w popularnym serialu pt. „Ranczo”. Zagrał również w kilku filmach, m.in. w takim jak „Ranczo Wilkowyje”.

Jacek Kawalec ponadto świetnie sprawdza się będąc aktorem dubbingowym. Swój głos podłożył pod postaci takich produkcji jak na przykład „Anastazja”, „Toy story 3”, „Zakochany kundel”, czy tez „Gdzie jest Nemo?”.

Jacek Kawalec zaczął być postacią niezwykle rozpoznawalną w latach 90., a to z tej prostej przyczyny, że był właśnie wtedy pierwszym z prowadzących popularny program telewizyjny „Randka w ciemno”, później zastąpiony przez Tomasza Kammela.

Jacek Kawalec przypomniał o sobie szerzej jeszcze całkiem niedawno, bowiem wziął udział w VI edycji telewizyjnego programu „Taniec z gwiazdami”, a uczynił to wraz ze sceniczną partnerką nazwiskiem Blanka Winiarska – oboje zajęli dobre 6. miejsce. Wystąpił także w IV edycji telewizyjnego show „Jak Oni śpiewają?”, lecz zajął wtedy 14. miejsce. Był także gościem Ewy Drzyzgi w programie „Rozmowy w toku”.

Żona i dzieci
Żoną Jacka Kawalca jest Joanna, która jest teatrologiem, gdyż ukończyła wydział wiedzy o teatrze na PWST. Mają dwójkę dzieci: córkę Kalinę (ur. 1985) i syna Kajetana (ur. 1998).

Ciekawostki o Jacku Kawalcu
To właśnie Jacek Kawalec był prowadzącym pierwsze tak popularne show telewizyjne, jakim był program „Randka w ciemno”. Był zatem w gronie najlepiej rozpoznawalnych osób lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Głos Jacka Kawalca został warstwą tekstową licznych bohaterów filmowych, sprawdza się bowiem jako aktor dubbingowy.

„Randka w ciemno” była programem telewizyjnym, który bił rekordy popularności lat 90. Wtedy to Jacek Kawalec dał się poznać jako sprawny prowadzący show.

Jacek Kawalec był znakomitą postacią w popularnych „Rozmowach w toku”, występując tam w roli eksperta od tematów dotyczących pożycia osób będących w związkach.

Cytaty Jacka Kawalca
,,W dzisiejszych czasach to Internet jest jedną wielką ,,Randką w ciemno” – więc ten program nie miałby najmniejszego sensu. Największą siłą tego pomysłu telewizyjnego była ogromna prostota i sięgnięcie do jednego z podstawowych pragnień człowieka – pragnienia miłości” „Miałem raz takie zabawne zdarzenie związane z tą popularnością, kiedy wybrałem się do Londynu. Pod Pałacem Buckingham z  autokaru wysypała się spora grupka polskich nastolatek, które natychmiast zaczęły sobie robić ze mną zdjęcia. Chwilę później zatrzymał się autokar pełen japońskich turystów, którzy pomyśleli że trafili na jakąś wielką sławę i też zaczęli się ze mną fotografować. Często zdarza się że ludzie zaczepiają mnie na ulicy i mówią np.: ,,To pan prowadził ,,Od przedszkola do Opola”. Zastanawiam się dlaczego, bo przecież nawet nie jestem podobny do Michała Juszczakiewicza.”

,,Kiedy grałem to w białostockim zakładzie, to ci tak zwani ,,twardziele” zobaczyli w tym bohaterze siebie – swoje lustrzane odbicie. Tam, gdzie trzeba rechotali się ze śmiechu (bo tekst jest też momentami śmieszny i widz ma tam do czynienia z taką huśtawką nastrojów). Ale w pewnych momentach tekst trafiał do nich aż do tego stopnia, że w ich oczach pojawiły się łzy.”

Źródło: https://zyciorysy.info/jacek-kawalec/ | Zyciorysy.info


Monodram „Ta cisza to ja…”


Jacek Kawalec – jako wokalista.

Zwiastun koncertu „JOE COCKER – śpiewa JACEK KAWALEC z ORKIESTRĄ”


„MUZYCZNE TWARZE KAWALCA” – fragmenty koncertu zarejestrowanego na żywo 7 czerwca 2020 podczas trwania tzw. pandemii kovid 19

Czyli wokalna „kaskaderka” w wykonaniu Jacka Kawalca


Jacek Kawalec śpiewa „Heartbreaker” Led Zeppelin


Jacek Kawalec –

„Dziewczyna trudna jak poniedziałek”


Jacek Kawalec śpiewa Skaldów

„Gdzie mam ciebie szukać”
muzyka – Andrzej Zieliński, Słowa Ewa Lipska


Jacek Kawalec śpiewa  Skaldów

”Nie widzę ciebie w swych marzeniach”
muzyka – Andrzej Zieliński, Słowa Leszek A. Moczulski


„Na wirsycku”

śpiewa Jacek Kawalec w ramach akcji „Cała Polska Śpiewa Skaldów”
muz. Andrzej Zieliński


Jacek Kawalec śpiewa „TIME” Pink Floyd po polsku